Представники агробізнесу звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням подовжити термін отримання суб’єктами господарювання статусу критичності та бронювання працівників у галузі АПК до 31 березня 2025 року.
Про це повідомляє український клуб агрорного бізнесу (УКАБ).
Відповідний лист-звернення підписали керівники Всеукраїнського аграрного форуму (ВАФ) – ГС "Аграрний союз України", ГС "Всеукраїнська аграрна рада", Асоціації "Союз птахівників України", ВГО "Українська аграрна конфедерація", Асоціації виробників молока, Асоціації "Свинарі України" та Національної асоціації цукровиків України "Укрцукор".
За словами представників аграрного сектору, ситуація з бронюванням працівників ускладнилася через технічні збої та хакерську атаку на державні реєстри 19 грудня 2024 року. Тому процес отримання статусу критично важливого підприємства та бронювання співробітників фактично було зупинено на місяць. Хоча роботу реєстрів відновили 20 січня 2025 року, наразі існують значні черги в оформленні бронювання, що ставить під загрозу своєчасне завершення процесу до встановленого дедлайну — 28 лютого 2025-го року.
У зверненні наголошується, що через затримки у бронюванні працівників аграрної галузі можуть постраждати стратегічно важливі для економіки України галузі. Задля стабілізації роботи аграрного сектору в умовах воєнного стану спільнота закликає уряд продовжити термін отримання статусу критичності та відповідно продовжити дію вже виданих рішень про бронювання працівників.
e-mail: ad@capital.ua
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023