Енергоатом: Перезапуск окупованої Запорізької АЕС під контролем росії буде небезпечним

603

Після повернення Запорізької АЕС під законний контроль України, робота об’єкта стане можливою лише після виконання перевірок за 27 програмами з безпеки, що розроблені АТ "НАЕК "Енергоатом" та узгоджені з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

"Перезапуск окупованої Запорізької атомної електростанції під контролем росії буде небезпечним. А Україні знадобиться до двох років у мирний час у разі відновлення контролю над станцією", - заявив очільник "Енергоатому" Петро Котін The Guardian.

За його словами, необхідно, зокрема, виконати програми ревізії ядерного палива в активних зонах реакторів, оскільки шестирічний "проєктний термін" перебування тепловиділяючих збірок у реакторах сплинув.

Як пояснив CEO, у цілому існують серйозні проблеми, які необхідно вирішити до відновлення безпечного виробництва електроенергії на ЗАЕС – це, зокрема, недостатня кількість охолоджувальної води, персоналу та вхідного електропостачання. Також наразі АЕС перебуває у небезпечної ситуації, враховуючи, що станція використовувалася як військова база з розташуванням військової техніки, а також із імовірним розміщенням зброї і вибухових матеріалів.

Своєю чергою, як зазначила The Guardian з посиланням на Міністерство енергетики США, Запорізька АЕС експлуатується невідповідним і недостатньо підготовленим персоналом, а чисельність персоналу на станції становить менше третини від довоєнного рівня. Американські джерела також пояснили, що українські реактори, хоча й спочатку були реакторами радянської конструкції типу ВВЕР, розвивалися інакше, ніж їхні російські аналоги, і особливо це стосується систем безпеки. Фахівці, які пройшли російську підготовку і прийшли на заміну українському персоналу, не мають досвіду експлуатації українських аналогів.

Водночас, як доповнили в The Guardian, на Запорізькій АЕС необхідно побудувати насосну станцію, оскільки охолоджувальної води для експлуатації реакторів станції, у випадку відновлення їх роботи, буде недостатньо. У червні 2023 року російські війська зруйнували дамбу Каховської ГЕС нижче за течією Дніпра, що призвело до припинення безперешкодного постачання необхідної води для охолодження реакторів ЗАЕС.

Завантаження...
Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
Гость
реклама
реклама