Заявлене зниження цін на ліки в Україні торкнулося лише обмеженої кількості малозначущих препаратів, а більшість медичних засобів, навпаки, подорожчали.
Про це заявив економіст Борис Кушнірук.
За його словами, так звана "добровільна" ініціатива фармвиробників щодо зменшення цін на ТОП-100 препаратів виявилася маніпуляцією, адже майже 10% цього списку становлять аскорбінові таблетки з різними смаками, включно з манго та полуницею.
"Це не жарт. 9 зі 100 препаратів – аскорбінки", – наголосив Кушнірук.
На його думку, включення дев’яти видів аскорбінок до переліку "життєво необхідних" препаратів, на які знижено ціни, є прямим свідченням маніпуляції, яка дозволила фармвиробникам створити ілюзію "турботи" про населення, при цьому зберігши прибутки.
Він зазначив, що виробники ліків за останній місяць змогли закумулювати на рахунках сотні мільйонів гривень через скасування маркетингових договорів з аптечними мережами.
"Ці гроші, що раніше йшли аптекам за просування товарів, тепер залишаються у виробників. За оцінками, йдеться про сотні мільйонів гривень, які фактично перекочували до фармкомпаній", – додав економіст.
Він також зауважив, що через скасування маркетингових угод частина аптек, особливо в прифронтових регіонах, опинилася під загрозою закриття, а держбюджет втратив податкові надходження, які формувалися з цих платежів.
Зрештою за його словами, програли всі – і споживачі які не дочекалися зниження ліків, а навпаки, отримали здорожчання, і аптеки, які опинилися на межі закриття.
Серед дев’яти найбільших українських виробників ліків Кушнірук назвав компанії "Дарниця", "Фармак", "Юрія-Фарм", "Інтерхім", "Артеріум", "Київський вітамінний завод", "Борщагівський ХФЗ", "Віола" та "Кусум Фарм", які сумарно продають ліків на понад 40 млрд грн щорічно.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023