Уряд Болгарії відмовився від планів продажу Україні двох реакторів, призначених для АЕС "Белене". Саме це обладнання Київ розглядав для добудови енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.
Про це заявив віце-прем’єр і лідер Соціалістичної партії Атанас Зафіров, наголосивши, що рішення підтримали всі урядові партнери, інформує Forbes (Болгарія).
За словами Зафірова, країна має зосередитися на розвитку власної атомної енергетики на тлі зростання світових цін на електроенергію.
За даними болгарського Forbes, рішення не продавати реактори Україні ставить під загрозу фінансування будівництва нових енергоблоків №7 і №8 на АЕС "Козлодуй", адже кошти на цей проєкт планували отримати від продажу обладнання з АЕС "Белене".
Нагадаємо, понад шість років тому Болгарія придбала в Росії обладнання для спорудження двох реакторів на АЕС "Белене", однак пізніше відмовилася від реалізації цього проєкту.
Болгарія прагнула продати це устаткування Україні. Переговори тривали майже два роки, а парламент країни зобов’язав уряд укласти угоду за суму не менш як 600 мільйонів євро — саме за такою ціною обладнання було придбано в російської компанії.
Передбачалось, що реактори російського виробництва можуть бути використані для третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, будівництво яких триває з перервами й досі не завершене.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023