Європі необхідно терміново нарощувати власні оборонні можливості та готуватися до самостійних безпекових операцій без підтримки США через ризик нової війни. Про це заявив політолог, експерт з питань зовнішньої політики Гліб Остапенко у своїй аналітичній статті "Майбутня війна – не міраж, а реальність".
За його словами, останні події на Мюнхенській безпековій конференції та подальша зустріч європейських лідерів у Парижі 17 лютого продемонстрували крихкість нинішньої системи безпеки континенту. Зокрема, прихід Дональда Трампа до влади призвів до глибшого зламу трансатлантичних відносин, ніж очікувалося – США заявили про намір переорієнтуватися на власні інтереси та Азію.
Експерт наголосив, що США та Росія вже розпочали переговори в Ер-Ріяді без участі ЄС та України. За наявною інформацією, обговорюються не лише питання війни в Україні, але й часткове зняття санкцій, експорт енергоносіїв та розподіл впливу в різних регіонах.
На думку Остапенка, навіть якщо найближчим часом буде досягнуто "проміжний мир", це не гарантує довгострокового вирішення конфлікту. Він прогнозує, що до 2029 року, коли закінчиться другий термін Трампа, Росія може спробувати атакувати знову.
Для запобігання такому сценарію експерт рекомендує Європі збільшити витрати на оборону до 5% ВВП, створити централізований механізм ухвалення безпекових рішень, уніфікувати військово-промисловий комплекс та готуватися до проведення безпекових операцій без участі США.
"Якщо континент не візьме на себе відповідальність за власну оборону, то ризик нового витка агресії - чи то проти України, чи то в Балтії - залишиться більш ніж реальним", – підкреслив Остапенко.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023