Керівник ОП Андрій Єрмак заявив, що плідні переговори з росією можливі тільки тоді, коли всі воюючі сторони мають бажання припинити бойові дії. Крім того, ситуацію необхідно повернути хоча б до стану на 23 лютого 2022 року. Про це він сказав у статті для Dagens Industri, передає УНН.
Єрмак заявив, що реалізація перших трьох пунктів плану Перемоги Зеленського, а саме: запрошення України вступити в НАТО, збільшення військової підтримки без обмежень на застосування зброї, пакет неядерного стримування, поставить Україну у вигідну переговорну позицію за участю в переговорах з росією.
За його словами, направлення запрошення Україні не створить жодних зобов'язань для союзників по НАТО за статтею 5. Однак воно спонукає росію звернутися до дипломатії і підірве намір путіна продовжувати війну.
"З іншого боку, різні пропоновані мирні ініціативи, які тягнуть за собою припинення вогню без будь-яких залізних гарантій безпеки для України, можуть спонукати росію почати ще одне повномасштабне вторгнення в найближчому майбутньому. Плідні переговори можливі тільки тоді, коли всі воюючі сторони мають бажання припинити бойові дії. Крім того, ситуацію необхідно повернути хоча б до стану на 23 лютого 2022 року. Це стало б відправною точкою для подальшого врегулювання, оскільки до цієї дати частина України була окупована", - заявив Єрмак.
Але Єрмак зазначає, що росія не проявляє жодних ознак такої готовності, продовжуючи ескалацію.
"путін направив до кордону з Україною 11 000 північнокорейських військовослужбовців з можливістю збільшити це число до 100 000. Запуск росією минулого тижня по Дніпру гіперзвукової ракети середньої дальності, здатної нести ядерну зброю, в поєднанні з погрозами путіна про подальші удари ще раз демонструє, що москва не зацікавлена в мирі. Кожен російський удар і ядерну загрозу необхідно зустрічати з непохитною рішучістю. Посилення режиму санкцій у поєднанні з посиленням військового і цивільного потенціалу України, особливо нашої протиповітряної оборони, має послідувати негайно", - зазначив Єрмак.
За його словами, підтримка України перед обличчям цих викликів повинна бути стійкою, міцною і довгостроковою.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023