Наразі більшість кредитів, які надаються Україні, необхідно буде виплачувати не одразу після війни, а коли економіка країни відновиться. За цей час наша держава може стати членом ЄС, а отже буде легше домовитися про реструктуризацію боргу. Крім того, є ймовірність, що частини виплат візьмуть на себе інші країни-члени ЄС. Про це в коментарі УНН розповів економіст Іван Ус.
«Звісно, це не гранти, які надають США, ці кошти треба буде повертати. Але я думаю, що будь-який борг можна реструктуризувати. Крім того, не всі кредити потрібно буде повертати одразу. Наприклад, ЄС виділяв чергову суму у 18 млрд євро. За цією програмою нам дають кредити на 35 років, а перші виплати треба буде робити через 10 років. Тобто це означає, що війна закінчиться, ми відбудуємо свою економіку і вже потім будемо виплачувати борги. Більше того, і програма МВФ, і ЄС, а саме етап відновлення, нагадує мені План Маршалла. І якщо рухатися за концепцією, яку вибудував ЄС (ідея в тому, що вони дають нам гроші на відбудову, ми маємо їх повернути, але відсотки виплачуватимуть країни ЄС), то це будуть максимально пільгові умови. Крім того, якщо Україна впроваджуватиме реформи, аби стати членом ЄС, то може вийти так, що всі наші виплати будуть здійснюватися тоді, коли Україна буде в Європейському Союзі», – розповів Ус.
Як зазначив економіст, Україні-члену ЄС буде значно легше домовитися про реструктуризацію боргу. Крім того, що частково ці борги візьмуть на себе інші країни ЄС. Звісно, перед цим будуть відбуватися дискусії всередині Євросоюзу, проте, експерт вважає, що в України достатньо союзників, які просуватимуть інтереси нашої держави на Заході.
«Крім того, офіси всіх фінансових інститутів знаходяться у Вашингтоні і, так чи інакше, політика США впливає на їх рішення. Якщо ця політика полягає в тому, щоб допомогти Україні вистояти, то з великою ймовірністю світові фінансові установи йтимуть нам назустріч. Нам потрібно впроваджувати реформи і тоді з великою ймовірністю нам підуть назустріч. Тож я цілком позитивно сприймаю всі кредити, які нам надають фінансові установи. Зараз це сприяє роботі нашої економіки», – вважає економіст.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023